top of page

EKSKURSIJAS

Kultūras un izklaides centrs "Namdara darbnīca" ir atvērts visu gadu un katrā sezonā piedāvā ekskursijas ar mazliet citādu akcentiņu!

IEPAZĪSTI MŪSU PASĀKUMU KALENDĀRU, PIESAKIES UN BRAUC CIEMOS!

N.B. Ekskursijas notiek tikai organizētām grupām ar iepriekšēju pieteikšanos!

RUDENS UN PAVASARIS
Agrā rudenī  un vēlā pavasarī Namdara darbnīcas klasiskā programma, ar latviskās koka amatniecības iepazīšanu, tradicionālo darba rīku izmēģināšanu un senajām spēlēm, papildināta ar īstu piedzīvojumu- 85 m garu nobraucienu ar trulīti. Padariet savu mācību gada sākumu un  beigas neaizmirstamas!
ZIEMASSVĒTKI

Ziemassvētku gaidās Namdara darbnīcā valda neatkārtojama noskaņa, kas rodas saplūstot skaistākajām kristīgajām un senču tradīcijām. Mums tas ir laiks, kad darbnīcas viesiem palīdzam no mūsu rūpīgi savāktajiem materiāliem pagatavot puzurus, kad iededzam sveces Adventes vainagos, ar dabas veltēm greznojam eglīti un iemēģinām seno ledus karuseli – lēzi. Nobaudām smaržīgo Ziemassvētku dzērienu un cienājamies ar piparkūkām. Ik reizi no jauna piedzīvojam brīnumu, ļaujot kādam no viesiem uz brīdi iejusties Marijas un Jāzepa tēlos Betlēmes ainiņā...Un, protams, kā tad  bez Salavecīša!

SKOLOTĀJU DIENA

Īpašā Skolotāju dienas programma ar Latvijas koku iepazīšanu Namdara darbnīcā, senajām spēlēm, lāpu gājienu satumstošā mežā un uguns plosta iedegšanu dīķī. Noslēgumā karstvīna baudīšana un vakarēšana romantiskajā Ugunskura namā!

MASĻEŅICA / METEŅI

Lai pasteidzinātu saulītes atgriešanos Namdara darbnīcā papildus klasiskajai programmai notiek salmu leļļu-„čučilu” gatavošana, kam seko to rituāla sadedzināšana ugunskurā. Ziemas priekus izbaudām ragavu vilkšanas sacīkstēs un senā ledus karuseļa- lēzes darbināšanā. Viesi nobauda „Namdara spēka tēju”. Ir iespēja pasūtīt plānās pankūkas.

PUTNU DIENAS

„Putnu dienas” ir lieliska iespēja iepazīt Namdara darbnīcu un putnus vienlaicīgi. Putnu balsu klausīšanās, līdzi ņemamu putnu būrīšu izgatavošana, putnu uzvedību izskaidrojošas spēles un fotografēšanās lielajā ligzdā.

MĀRTIŅI

Novembris ir Mārtiņu laiks un Namdara darbnīcas Dzimšanas dienas mēnesis, kad klasisko programmu papildinām ar maskošanos kā īstiem Mārtiņa bērniem (maskas Jūs jau gaida), lāpu gājienu un ēnu teātri.

PROJEKTU NEDĒĻA

Īpaši projektu nedēļai esam radījuši EKO programmu „ Mūsu vērtība- koks”. Iepazīšanās ar Latvijā augošiem kokiem, darbošanās ar senajiem instrumentiem un spēļu rīkiem. Mūsu izstrādātas darba lapas  turpmākam, patstāvīgam darbam un kopīgi izgatavota sile, kas paliek pie Jums. Izbraucam uz skolām un aicinām ciemos pie mums!

Maskošanās laiks Namdara darbnīcā!

No Miķeļiem līdz Mārtiņiem:

  • iejutīsimies dažādos tēlos ēnu teātrī un maskosimies,

  • iepazīsim Miķeļdienas tradīcijas,

  • izmēģināsim darba rīkus un strādāsim kopā ar meistariem,

  • cienāsimies ar rudens dārzeņiem,

  • darbosimies ar senām spēļu lietām.

 

Programma īpaši piemērota pirmskolas un sākumskolas vecuma grupām.

Programma pieejama: 29.09.-18.11.2022.

Cena: 11€ /bērns/vecāks.

Ilgums: 3-4h

Grupu pavadošie pedagogi pasākumā piedalās bez maksas.

LIELDIENAS

Namdara darbnīcā saimnieko Garausis, kas palīdz ar dabas krāsvielām nokrāsot olas lielajā katlā virs ugunskura, šūpoties milzu šūpolēs un ripināt koka olas. Neizpaliek arī darbnīcas klasiskā programma!

Lai uzzinātu vairāk- zvaniet:

29858049!

bottom of page